"HOKEJOWY" WYNIK W MECZU ZE SPARTANEM MARSZOWICE

Mecz przedostatniej kolejki rundy jesiennej ze Spartanem Marszowice był pożegnaniem z kibicami w Bogdaszowicach (w następnej kolejce Ambrozja zagra na wyjeździe) i, mimo kiepskiej pogody, było to pożegnanie godne, a sympatycy naszej drużyny mogli być zadowoleni, oglądając aż 12 bramek.

Gospodarze od początku parli do przodu, wykazując jednak pewną niefrasobliwość w obronie, co dało już w 6 minucie idealną okazję dla gości, na szczęście, w sytuacji sam na sam ich napastnik strzelił nad poprzeczką. Dwie minuty później rzut wolny z dalszej odległości dla Ambrozji, Damian "Brzózka" Brzozowski raczej dośrodkowywał niż uderzał na bramkę, a jednak piłka przeszła wszystkich i trafiła w słupek, dobitka Łukasza "Grubego" Misiuny wylądowała na tym samym słupku, dopiero Łukasz "Benek" Bienias skierował futbolówkę do siatki. W 13 minucie po zagraniu piłkarza Spartana, któryś z naszych obrońców w wyskoku odbił piłkę ręką w polu karnym i sędzia wskazał na jedenasty metr. Decyzja była dyskusyjna, za to Alek Nawrocki fantastycznie wyczuł intencje strzelającego i obronił karnego. W 22 minucie świetny przerzut Tomka "Muchy" Musiatowicza na prawe skrzydło, gdzie zabrał się z piłką Michał "Kisiel" Ciesielski, poradził sobie z obrońcą, wbiegł w szesnastkę i płaskim strzałem pokonał bramkarza z Marszowic. W 29 minucie ponownie Kisiel pognał prawą flanką, tym razem dograł wzdłuż bramki do Benka, a ten z bliska podwyższył na 3-0. W 33 minucie trener Andrzej Ignasiak zmuszony był dokonać zmiany, kontuzjowanego Jarka "Jaro" Bąka zastąpił Mateusz "Agrest" Giermek. W 42 minucie Paweł "Doktor" Rudnicki postanowił skorzystać ze swojego "pokrętełka", kiwnął rywala na lewą stronę i precyzyjnym uderzeniem skierował futbolówkę w róg bramki Spartana, ta odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Do przerwy Ambrozja prowadziła zdecydowanie 4-0, choć trzeba oddać gościom, że starali się grać otwarty futbol, odważnie próbowali przechodzić do ofensywy i prezentowali się całkiem nieźle.

Dali tego dowód w 47 minucie, wykorzystując rozluźnienie szyków w naszych szeregach, zostawiliśmy zbyt dużo wolnego miejsca w środku i strzał z dystansu, po lekkim rykoszecie, przelobował Alka, dając Marszowicom pierwsze celne trafienie. Jeśli goście myśleli, że mogą nawiązać jeszcze walkę, od razu wybiliśmy im to z głowy. W 49 minucie Mucha znalazł się w polu karnym przeciwnika i sprytnym strzałem między nogami golkipera  Spartana podwyższył na 5-1. Chwilę potem druga zmiana w teamie Ambrozji, odczuwający skutki starcia z jednym z rywali Mateusz Giermek z bolącym kolanem zostaje zastąpiony przez Sebastiana Pacygę. W 52 minucie ostry wślizg Brzozy kończy się już poza linią autową i zostaje uznany przez sędziego za przewinienie zasługujące na żółtą kartkę, mimo iż Damian w nogi przeciwnika nie trafił. W 60 minucie Brzoza precyzyjnie dośrodkowuje z rzutu wolnego, z okolicy linii środkowej w pole karne, a tam niezawodny Łukasz "Gruby" Misiuna mocnym strzałem głową umieszcza piłkę w siatce Marszowic. W 64 minucie nieudana pułapka ofsajdowa naszych obrońców i napastnik Spartana wykorzystuje sytuację sam na sam z Alkiem, zmieniając wynik na 6-2. Chwilę potem żółta kartka dla Tomka "Żaby" Rudnickiego, za zbyt prowokacyjne zachowanie wobec rywala, jak to ocenił arbiter i zmiana, za Żabę wchodzi Romek Karpliuk. W 65 minucie dośrodkowanie Doktora z prawego narożnika boiska dociera na głowę Sebastiana Pacygi i mamy już 7-2. W 68 minucie szalejący Doktor przeprowadził akcję drugim skrzydłem, minął obrońcę i strzelił po ziemi w długi róg, dając Ambrozji prowadzenie 8-2. W 70 minucie kolejna zmiana - schodzi Benek, na placu gry pojawia się Krzysiek Pawłowski. W 73 minucie trzecią bramkę zdobywają goście, po centrze w nasze pole karne, uderzenie głową z bliskiej odległości i Alek bez szans. W 80 minucie wchodzi ostatni z rezerwowych, Kacper "Stiffo" Kubicki w miejsce Pawła "Rechota" Rudnickiego. W 85 minucie Sebastian Pacyga podaje precyzyjnie do Krzyśka Pawłowskiego, a ten ustala wynik spotkania na 9-3.

Sytuacji bramkowych było w tym meczu dużo więcej, ale i tak należy pochwalić nasz zespół za skuteczność. O chwilach nieuwagi w obronie nie będziemy zbyt długo pamiętać, przy strzelonych 9 golach :--)

Ambrozja Bogdaszowice - Spartan Marszowice 9-3 (4-0)

1-0 Łukasz "Benek" Bienias 8', 2-0 Michał "Kisiel" Ciesielski 22', 3-0 Łukasz "Benek" Bienias 29', 4-0 Paweł "Doktor" Rudnicki 42', 4-1 47', 5-1 Tomasz "Mucha" Musiatowicz 49', 6-1 Łukasz "Gruby" Misiuna 60', 6-2 64', 7-2 Sebastian Pacyga 65', 8-2 Paweł "Doktor" Rudnicki 68', 8-3 73', 9-3 Krzysiek Pawłowski 85'

Żółte kartki: Damian "Brzózka" Brzozowski 52', Tomasz "Żaba" Rudnicki 64'