REMISOWO Z GALAKTICOS SOLNA

Na boisku świeżo upieczonego beniaminka klasy okręgowej, Galakticos Solna, nasz zespół rozegrał kolejny mecz sparingowy, który zakończył się polubownym wynikiem 4-4.

W początkowej fazie meczu gospodarze osiągnęli lekką przewagę, dłużej utrzymywali się przy piłce, w Ambrozji słabo funkcjonowała prawa strona defensywy i kilkukrotnie daliśmy się zaskoczyć szybkim wyjściom rywali lewym skrzydłem. W 12 minucie piłka za plecy naszej obrony, napastnik Galakticos oddaje strzał, który Alek Nawrocki odbija, ale dobitka do pustej już bramki kończy się golem. Dwie minuty później wyrównujemy, Paweł "Doktor" Rudnicki decyduje się na precyzyjne uderzenie z linii pola karnego i piłka wpada w długi róg. Potem spotkanie się wyrównuje, ilekroć nasi zawodnicy rozgrywają futbolówkę dołem, z większą starannością, udaje się im konstruować fajne akcje, choć konkretów w polu karnym rywali brak. Zbyt często jednak piłka jest grana górą, co spowalnia grę i pozwala gospodarzom ustawić się i zniwelować próby Ambrozji. Notujemy też sporo strat, szczególnie groźnych przy wyprowadzaniu futbolówki na własnej połowie. Na szczęście dla gości, Alek w bramce dokonuje cudów i wychodzi zwycięsko z wielu wydawałoby się beznadziejnych sytuacji.

Drugą połowę rozpoczynamy trzema zmianami w składzie, a gola strzela Galakticos w 57 minucie, znów piłka za plecy naszych defensorów, znów strzał z bliskiej odległości, znów Alek odbija, znów dobitka i 2-1. 10 minut później Solna podwyższa na 3-1, szybka kontra lewą stroną, nasz prawy obrońca pozwolił na wyjście zawodnika gospodarzy sam na sam z bramkarzem i stało się. W 71 minucie zmiana wyniku na 3-2 i najpiękniejszy gol meczu. Miękkie dośrodkowanie Tomka "Muchy" Musiatowicza w pole karne, a tam Łukasz "Benek" Bienias przewrotką idealnie trafia przy słupku bramki przeciwników. W 85 minucie dwójkowa akcja, Doktor i Michał "Kisiel" Ciesielski szybko rozgrywają między sobą futbolówkę i Kisiel wpada w szesnastkę obsłużony dobrym podaniem i strzałem po ziemi wyrównuje stan meczu. Kolejna akcja to bramka dla Solnej, kilku z ich zawodników "wjechało" w naszą szesnastkę i wyszli na prowadzenie 4-3. W 89 minucie Benek po raz kolejny potwierdza starą bogdaszowicką zasadę, że piłka zawsze go znajdzie ;-), po dobrym passie od Kisiela, strzela swojego drugiego gola i mamy rezultat 4-4. Benek mógł zaliczyć spektakularnego hattricka, ale mając przed sobą tylko bramkarza Galakticos, uderzył prosto w niego.

Spotkanie miało dobre momenty w grze Ambrozji i widać, że przy odpowiedniej koncentracji i rozumnego grania piłką, jesteśmy groźni dla każdego rywala, ale jest jeszcze sporo mankamentów, zbyt dużo błędów w ustawianiu się w obronie, zbyt dużo niepotrzebnych strat.

Galakticos Solna - Ambrozja Bogdaszowice 4-4 (1-1)

Bramki dla Ambrozji: 14' Paweł "Doktor" Rudnicki, 71" Łukasz "Benek" Bienias, 85' Michał "Kisiel" Ciesielski, 89' Łukasz "Bieniek" Bienias.

W składzie naszego zespołu wystąpili: Alek Nawrocki - Maksym Kravtsov, Marcin "Kuniu" Kunecki, Damian "Brzoza" Brzozowski, Tomek "Żaba" Rudnicki, Michał "Kisiel" Ciesielski, Mateusz "Agrest" Giermek, Tomek "Mucha" Musiatowicz, Paweł "Rechot" Rudnicki, Paweł "Doktor" Rudnicki, Jakub "Szakal" Hnatkiewicz; na zmiany wchodzili: Roman Karpliuk, Jarek "Jaro" Bąk, Łukasz "Benek" Bienias, Tomek Wojdat, Michał Falęta.