AMBROZJA U BURMISTRZA

7 sierpnia odbyło się spotkanie przedstawicieli KS Ambrozja Bogdaszowice z Burmistrzem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Antonim Kopciem oraz Radną Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Katarzyną Łapińską – Szymańską, które dotyczyło działalności klubu i inwestycji na terenie boiska sportowego w Bogdaszowicach.

W trakcie spotkania ustalono, iż Wydział Planowania i Realizacji Inwestycji ogłosi przetarg na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu boiska sportowego w Bogdaszowicach. Do czasu przekazania boiska sportowego w Kątach Wrocławskich (boisko GOKiS) wyłonionemu w przetargu wykonawcy zawodnicy klubu Ambrozja Bogdaszowice będą mogli prowadzić wszystkie bądź część zaplanowanych rozgrywek w najbliższej rundzie właśnie na płycie kąteckiego boiska.

Cóż to oznacza dla klubu, po pierwsze burmistrz ze zrozumieniem odniósł się do naszych problemów z szatniami, które powinny spełniać właściwe standardy i padła deklaracja, że w przyszłorocznym budżecie znajdą się środki na realizację inwestycji w nowe kontenery szatniowe, po drugie jest zgoda, że o zagospodarowaniu terenu boiska i wokół boiska należy myśleć w szerokiej perspektywie, tak, aby można było planować i dalsze działania (np. wytyczenie lepszego dojścia do trybun czy ich powiększenie), po trzecie – w nadchodzącej rundzie jesiennej Ambrozja 6 spotkań w roli gospodarza rozegra na boisku w Kątach Wrocławskich, co pozwoli na spokojne dokończenie rozbudowy boiska w Bogdaszowicach (przedłużenie, wyrównanie powierzchni, posianie i pielęgnacja trawy, prace przygotowawcze do postawienia na początku 2019 roku nowych kontenerów), poza tym warunki w Kątach będą lepsze dla piłkarzy czy sędziów (szatnie, sanitariaty, prysznice).

Mamy nadzieję, że fantastycznym kibicom Ambrozji Bogdaszowice ta mała niedogodność nie przeszkodzi w udziale w meczach, dopingowaniu i radości ze strzelanych przez naszych zawodników bramek.

We wrześniu odbędzie się kolejne spotkanie u burmistrza, na którym zostanie omówiony aktualny status prac i działań związanych z inwestycją.