KONIEC PRZYGODY Z PUCHAREM POLSKI

Spotkanie 1/32 finału Okręgowego Pucharu Polski z Zachodem Sobótka na boisku w Bogdaszowicach okazało się być ostatnim dla naszego zespołu w tych rozgrywkach, przegraliśmy bowiem 0-3.

Niestety, braki kadrowe spowodowały, że wystąpiliśmy w składzie dość eksperymentalnym, co miało odzwierciedlenie podczas meczu. Goście grający w lidze okręgowej byli lepsi od Ambrozji, ale wydaje się, że grając w naszym optymalnym zestawieniu, nie bylibyśmy bez szans w starciu z nimi. Sam pojedynek bez większej historii, mieliśmy swoje szanse pod bramką przeciwnika, lecz nie potrafiliśmy skutecznie wykorzystać. Zachód mógł natomiast strzelić nam i 10 bramek, nie dość, że obijali kilkukrotnie poprzeczkę, to pudłowali z najbliższej odległości. Na wyróżnienie w szeregach gospodarzy zasłużył bramkarz Alek Nawrocki, który wielokrotnie niemiłosiernie ostrzeliwany odbijał piłkę. Trzeba też wspomnieć o debiucie 17-letniego Marcela Kęski, który rozegrał 90 minut na pozycji lewego obrońcy.

Odpadamy z pucharu, ale trzeba podziękować drużynie za walkę, każdy starał się na miarę swoich sił, dyspozycji i możliwości. Rywalom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej pucharowej przygodzie, a my wracamy do potyczek ligowych, już w sobotę spotkanie wyjazdowe ze Zjednoczonymi Szczepanów.

Ambrozja Bogdaszowice - Zachód Sobótka 0-3 (0-1)

0-1 Piotr Dewerenda 31', 0-2 Piotr Mrowiec 51', 0-3 Marcin Olejnik 70'

Żółta kartka: 74' Daniel Śmiałek (Zachód)

18 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski, 16 Marcin "Kuniu" Kunecki, 17 Łukasz "Gruby" Misiuna, 11 Marcel Kęska - 21 Michał "Kisiel" Ciesielski, 8 Tomasz "Mucha" Musiatowicz, 19 Mateusz "Agrest" Giermek, 2 Łukasz "Ostoj" Ostojski - 14 Łukasz "Benek" Bienias, 10 Sebastian Pacyga (73' 20 Krzysztof Gruszczyński)