DZIEWIĘCIU WSPANIAŁYCH

To nie będzie zwykła relacja z meczu. To będzie hołd. Dla 9 zawodników, którzy wobec problemów drużyny, braków kadrowych, niespodziewanych absencji, kontuzji i innych zdarzeń losowych, musieli stawić czoło rywalowi - Zjednoczonym Szczepanów - w meczu ligowym.

To właśnie oni - Alek Nawrocki, Damian "Brzózka" Brzozowski, Łukasz "Gruby" Misiuna, Marcin "Kuniu" Kunecki, Michał "Kisiel" Ciesielski, Tomek "Mucha" Musiatowicz, Paweł "Doktor" Rudnicki, Kacper "Stiffo" Kubicki i Sebastian Pacyga - wyszli na boisko, przeciwko 11 graczom gospodarzy i pokazali niesamowite zaangażowanie, ambicję, wolę walki, mądrość i wywalczyli remis 1-1, będąc nawet blisko zdobycia kompletu punktów.

Takie spotkania są wyjątkowe, trudno znaleźć dla nich jakiś punkt odniesienia, ale tego dnia, 7 września 2019 roku w Szczepanowie, biło serce Ambrozji Bogdaszowice i na trwale zapisze się to w historii klubu i pamięci piłkarzy oraz kibiców.

Dziękujemy naszym bohaterom oraz trenerowi Andrzejowi Ignasiakowi, który stanął przed trudnym zadaniem, ale rozsądnie ustawił zespół i natchnął go do walki.

Zjednoczeni Szczepanów - Ambrozja Bogdaszowice 1-1 (1-0)

1-0 Rafał Żyławy 33', 1-1 Łukasz "Gruby" Misiuna 82'

Żółte kartki: 56' Rafał Żyławy (Zjednoczeni), 69' Kacper "Stiffo" Kubicki (Ambrozja), 74' Mariusz Bartosiewicz (Zjednoczeni), 87' Paweł "Doktor" Rudnicki, 90' Tomasz Szulborski (Zjednoczeni)

18 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski, 17 Łukasz "Gruby" Misiuna, 25 Marcin "Kuniu" Kunecki, 92 Michał "Kisiel" Ciesielski, 83 Tomek "Mucha" Musiatowicz, 11 Paweł "Doktor" Rudnicki, 98 Kacper "Stiffo" Kubicki, 71 Sebastian Pacyga