WYWALCZONY PUNKT Z GALAKTICOS

Galakticos Solna przyjechał do Bogdaszowic jako współlider tabeli, zdobywszy komplet punktów w pierwszych 3 kolejkach ligowych, mówi się głośno, że są głównym kandydatem do awansu do ligi okręgowej. Byli groźni, pokazywali niezłą grę, ale nie udało im się pokonać Ambrozji, mecz zakończył się remisem 0-0.

Trener naszego zespołu, Andrzej Ignasiak, odpowiednio ustawił drużynę, tak, by właściwym przesuwaniem się i asekuracją nie dać rywalowi zbyt wielu szans na płynne akcje ofensywne, jednak przez pierwsze 10-15 minut mieliśmy sporo problemów z realizacją tej taktyki. Już w 2 i 4 minucie goście byli bliscy zdobycia bramek, po dwóch kiksach zawodników z Bogdaszowic ich strzały musiał w świetnym stylu bronić Alek Nawrocki. W 7 minucie rzut wolny dla nas i po dośrodkowaniu Damiana "Brzózki" Brzozowskiego wydawało się, że piłka znajdzie drogę do siatki Galakticos, odbiła się przed bramkarzem gości i przeszła tuż nad poprzeczką. W 13 minucie przeciwnicy wykonywali rzut wolny z około 18 metrów, dobry techniczny strzał, Alek wyciągnięty jak struna broni skutecznie. Następne minuty upłynęły na męskiej, twardej walce. Przyjezdni próbowali nas ugryźć, ale Ambrozja zwarła szeregi, szukając okazji do kontry. Klarownych sytuacji może nie było, ale kibice wiele razy podrywali się ze swoich miejsc, gdy Paweł "Doktor" Rudnicki przeprowadzał rajdy na połowie rywali, często mijając kilku z nich. W 39 minucie Łukasz "Gruby" Misiuna stanął przed świetną szansą, jego uderzenie przeszło niewiele nad poprzeczką. W 40 minucie strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Doktora, było blisko, ale jednak obok słupka.

Druga połowa upłynęła pod znakiem dość szarpanej gry z obu stron. Goście lepiej konstruowali akcje, ale nie dochodzili do czystych pozycji strzeleckich. Gospodarze nadal wypatrywali możliwości kontrowania. W 66 minucie pierwsza zmiana w naszych szeregach, schodzi Kacper "Stiffo" Kubicki, wchodzi Krystian Janiszewski. W 75 minucie Sebastiana Pacygę zastępuje Mateusz "Agrest" Giermek, a w 84 minucie Łukasza "Benka" Bieniasa - Jarosław "Jaro" Bąk. Ostatnie minuty to odważne próby Ambrozji, która dążyła do strzelenia zwycięskiego gola. Znów blisko był Gruby, którego, jak zawsze, piłka szukała w polu karnym :--), ale i bramkarz z Solnej był na posterunku.

Mecz kończy się remisem, goście mogą czuć rozczarowanie, bo przyjechali po zwycięstwo, natomiast my na pewno trochę się obawialiśmy, czy uda się nam skutecznie im przeciwstawić. Okazało się, że mądrością taktyczną, zaangażowaniem całej drużyny i dobrą współpracą można to zrobić, a i gdybyśmy strzelili tę upragnioną bramkę, nikt nie mógłby powiedzieć, że na nią nie zasłużyliśmy.

Ambrozja Bogdaszowice - Galakticos Solna 0-0

13 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski, 17 Łukasz "Gruby" Misiuna, 10 Krzysztof Misiuna, 25 Marcin "Kuniu" Kunecki - 92 Michał "Kisiel" Ciesielski, 83 Tomasz "Mucha" Musiatowicz, 98 Kacper "Stiffo" Kubicki (66' 94 Krystian Janiszewski), 71 Sebastian Pacyga (75' 23 Mateusz "Agrest" Giermek) - 11 Paweł "Doktor" Rudnicki, 9 Łukasz "Benek" Bienias (84' 4 Jarosław "Jaro" Bąk)