Mecz dla historii ...

Ostatnia niedziela, tak jak ogłosiliśmy, była dniem historycznym dla Ambrozji Bogdaszowice oraz dla małej społeczności Bogdaszowic.

Był to dzień i mecz który mógł wysłać Ambrozję do A klasy, mecz z tytułem na wyciągnięcie ręki dla naszego zespołu.

Trzy punkty dla nas znaczyć miały awans i tytuł mistrzowski na 4 mecze przed końcem sezonu.

I jak już wiecie, historia została napisana... Mecz wygrany przez nasz wspaniały zespół, bez żadnych problemów.

Wynik końcowy nie ma dużego znczenia, to co ważne to pokazana siła, nawet jeśli na boisku ponownie pojawili się gracze, którzy nie mieli wiele okazji do gry w tym sezonie.

Pokazali oni siłę, poświęcenie i ducha zespołu.

Kibice zaczęli pojawiać się na boisku na godzinę przed rozpoczęciem meczu i kiedy spotkanie się rozpoczynało, mieliśmy dookoła boiska zgromadzonych 200-250 ludzi gotowych nas dopingować.

Wynik od początku meczu pozostał niezmieniony przez 20 minut, ale dominacja ponownie była po naszej stronie, w wyniku procentowym prawdopodobnie 85% dla naszego zespołu do jedynie 15% rywali.

W pierwszej połowie dla naszego zespołu gole zdobyli Kuba Łabuz (2) i Kuba "Szakal" Hnatkiewicz (1).

Druga połowa nadeszła wraz ze świętowaniem ze strony naszych kibiców i odpaleniem bomb dymnych oraz pochodni. Show pirotechniczne bardzo zasłużone przez naszych zawodników, i ciepło przyjęte przez każdego.

Gole również nadeszły... Siedem kolejnych piłek lądowało w siatce Piersna przed końcem meczu. Po kolei gole zdobywali: Łukasz Ostojski, Wojtek Zembaty, Paweł "Rechot" Rudnicki, Łukasz Bienias, Tomasz "Żaba" Rudnicki i Paweł "Doktor" Rudnicki.

Siódmy mecz w tym sezonie z co najmniej 10 golami strzelonymi przez Bogdaszowice.

Wraz z gwizdkiem końcowym... zaczęła się fiesta.

Był to moment wyczekiwany przez całe Bogdaszowice od kiedy powstał klub...

Pierwszy zdobyty tytuł ...i awans do wyższej ligi.

Niezapomniane chwile, z zawodnikami tańczącymi i śpiewającymi wspólnie z kibicami na boisku.

Warte wspomnienia są dwa miłe gesty w kierunku naszego trenera.

Doceniony został przez kibiców poprzez podarowanie mu czerwonego T-shirtu z napisem mówiącym że nigdy nie oddadzą trenera, który pisze dla nich historię.

I drugi gest który wypłynął od White Bat Czerńczyce, którzy również podarowali trenerowi koszulkę, doceniając i gratulując w ten sposób zespołowi i trenerowi znakomitego sezonu i zasłużonego awansu do A klasy.

Wtedy świętowanie przeniosło się do szatni, gdzie nastąpiła eksplozja radości, szampana i łez...

Chcemy podziękować Wam wszystkim, naszym kibicom, naszym rywalom i naszym zawodnikom za tak niesamowity sezon.

Zapraszamy również was ciepło na ostatnie 3 mecze, gdzie nasz zespół, pomimo zdobycia tytułu mistrzowskiego, nie zamierza zwalniać i będzie walczył jak dotychczas.