NOTY ZA MECZ Z TUREM

Wraz z nową rundą postanowiłem dodatkowo w każdym meczu przyznawać zawodnikom Ambrozji Bogdaszowice oceny. Noty będą z zakresu 1-10, przyjąłem taką zasadę, że każdy gracz, który zaczyna spotkanie ma notę wyjściową 5 i swoją grą może ją zmienić (w przypadku dobrej gry – podwyższyć, w przypadku słabej – obniżyć) lub przy niej pozostać. Każda żółta kartka obniża notę o 1 stopień. Noty skrajne, czyli 1 i 10 rezerwuję do jakichś naprawdę wybitnie udanych (na 10 - występ typu Robert Lewandowski z VFL Wolfsburg, 5 bramek w 9 minut :--) lub nieudanych (na 1 – występ typu zawalenie meczu, strzelenie dwóch swojaków plus na przykład czerwona kartka :--). Aha, oceniam tylko piłkarzy, którzy zagrali przynajmniej 20 minut w meczu.

Podkreślam, jest to moje subiektywne spojrzenie, mam nadzieję, że nikt nie będzie się czuł urażony :--).

Poniżej noty za mecz z Turem Wrocław:

Adi „Stańciu” Lungu – bramkarz - 6 – nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, bo rywal nie stwarzał praktycznie zagrożenia pod naszą bramką.

Damian „Brzózka” Brzozowski – obrońca - 7 – pewny punkt defensywy, próbował się czasem podłączać do akcji ofensywnych, jeden z jego mocnych wyrzutów z autu zapoczątkował sytuację bramkową.

Adrian Kaczmarczyk – obrońca – 5 – miałem wrażenie, że brakuje mu dynamiki, być może słaba gra napastników Tura działała usypiająco, sprokurował rzut karny i otrzymał żółtą kartkę.

Marcin „Kuniu” Kunecki – obrońca – 5 – zaczął z konieczności w pierwszym składzie i radził sobie nieźle, kilka razy wyprowadzając nawet akcję głęboko na połowę przeciwników; niestety, w miarę upływu spotkania zaliczał więcej strat i złych decyzji

Tomasz „Mucha” Musiatowicz – pomocnik – 6 – solidny występ, asysta przy pierwszym golu, trochę piłka nie chciała go słuchać ;--)

Radosław Juchno – pomocnik – 6 – debiut w meczu ligowym w barwach Ambrozji, trener dał mu 45 minut i Radek dobrze wywiązywał się ze swoich zadań.

Jarosław „Bako” Matkowski – pomocnik – 8 – „Dziadek” w formie ;--), strzelił 2 bramki, rozrzucał piłki po skrzydłach, ciągle pod grą, bardzo dobry mecz.

Michał „Kisiel” Ciesielski – pomocnik – 8 – miał miejsce do swojej gry, do rozpędzania się po skrzydle, do dobrej współpracy z partnerami, dzięki czemu zanotował 2 asysty.

Paweł „Doktor” Rudnicki – pomocnik – 7 – Doktorek wprawdzie zdobył 2 bramki, ale odnosiłem wrażenie, że gdyby był w formie z ubiegłego sezonu, miałby w takim meczu z Turem 2 razy więcej goli na swoim koncie :--)

Konrad „Kondziu” Chojnicki – pomocnik – 7 – bramka i asysta na koncie Kondzia, dostawał sporo dobrych piłek na lewej stronie, szkoda, że miewał kłopoty z ich opanowywaniem, bo zdecydowanie były okazje do strzelenia kolejnych goli.

Grzegorz „Bazik” Pawlata – napastnik – 6 – Bazik też debiutował w naszym zespole w meczu o punkty i już w 6 minucie dał Ambrozji prowadzenie. Starał się mądrze pokazywać do gry, by raczej wykreować partnerom możliwość wbiegania w pole karne, niż samemu za wszelką cenę próbować zdobyć następną bramkę.

Paweł „Rechot” Rudnicki – pomocnik – 6 – wszedł w drugiej połowie, przejawiał dużą ochotę do gry, aktywnie pracował, by pojawiały się szanse na strzelenie gola.

Konrad „Liber” Libera – pomocnik – 6 – zagrał nieco ponad 20 minut, spokojne trzymanie gry w środku pola, kilka razy zaskoczył mnie większą niż zwykle agresywnością i nieustępliwością i to dobry kierunek :--)

Kamil Warchoł – napastnik – 8 – debiut jak marzenie, dostał 45 minut, w czasie których zdobył bramkę i zaliczył 2 piękne asysty. Jeszcze nie do końca jest zrozumienie z partnerami, ale jego atuty, czyli siła, zdecydowanie, czujność w polu karnym i waleczność, bardzo się Ambrozji na pewno przydadzą.

Łukasz „Gruby” Misiuna – obrońca – 5 – zagrał całą drugą część meczu, kilka razy problemy z właściwym ustawieniem się, co przy lepszym rywalu pewnie skończyłoby się dużo gorzej.

Wojciech „Wojtas” Zembaty i Tomasz „Żaba” Rudnicki grali zbyt krótko, by ich ocenić.