PRZEKONUJĄCE 3 PUNKTY W STARCIU Z ORZESZKOWEM

Po ubiegłotygodniowym, rozczarowującym remisie z Muchoborem Wrocław, kiedy to prowadziliśmy 3-0, a mecz zakończył się remisem 3-3, przystępowaliśmy do kolejnego spotkania, z Victorią Orzeszków na własnym boisku, z nadziejami na zwycięstwo i marsz w górę A-klasowej tabeli. Do składu powrócił najbardziej doświadczony zawodnik w naszych szeregach, Tomek "Mucha" Musiatowicz i zdecydowanie podniósł jakość gry.

Od początku to Ambrozja była stroną aktywniejszą, próbując konsekwentnie grać do przodu, często rozgrywając akcje w trójkącie Rudnickich na lewej stronie, kiedy to piłka wędrowała między Żabą, Rechotem a Doktorem, było z tego kilka niezłych dośrodkowań w pole karne, ale nie zakończonych skutecznym strzałem. Goście prezentowali się dość solidnie, lecz nie stwarzali sobie czystych okazji do zdobycia bramki. W 16 minucie rzut rożny z prawej strony, futbolówkę ustawia sobie tradycyjnie Tomek "Żaba" Rudnicki, a kibice trzymają kciuki za powtórkę z meczu z Muchoborem, kiedy wkręcił piłkę bezpośrednio do siatki przeciwnika. Tym razem podobne zagranie, futbolówka odbija się od dalszego słupka, a dobija ją niezawodny Łukasz "Gruby" Misiuna. Gol dał nam trochę więcej oddechu i do końca pierwszej połowy jeszcze kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku, po 45 minutach mamy jednak nadal 1-0.

Druga część spotkania zaczyna się dobrze dla gospodarzy, akcja Pawła "Rechota" Rudnickiego, zagranie wzdłuż linii, tam przebitka, piłka trafia do Michała "Kisiela" Ciesielskiego, który odgrywa ją do Muchy, a ten strzela na 2-0. W 67 minucie pierwsza zmiana w naszym zespole, schodzi Sebastian Pacyga, a zastępuje go Łukasz "Benek" Bienias. W 74 minucie za Rechota pojawia się Kacper "Stiffo" Kubicki. W 81 minucie Paweł "Doktor" Rudnicki w roli lewoskrzydlowego, dogrywa idealnie do Benka, który praktycznie dostawia tylko nogę i ustala wynik meczu na 3-0.

Zasłużone 3 punkty i lepsze widoki na przyszłość, walka o 3 miejsce w tabeli rysuje się bardzo realnie.

Ambrozja Bogdaszowice - Victoria Orzeszków 3-0 (1-0)

1-0 Łukasz "Gruby" Misiuna 16', 2-0 Tomasz "Mucha" Musiatowicz 52', 3-0 Łukasz "Benek" Bienias 81'

13 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzoza" Brzozowski, 77 Marcin "Kuniu" Kunecki, 86 Łukasz "Gruby" Misiuna, 10 Tomasz "Żaba" Rudnicki - 92 Michał "Kisiel" Ciesielski, 83 Tomasz "Mucha" Musiatowicz, 5 Mateusz "Agrest" Giermek, 11 Paweł "Doktor" Rudnicki, 84 Paweł "Rechot" Rudnicki (74' 31 Kacper "Stiffo" Kubicki) - 2 Sebastian Pacyga (67' 9 Łukasz "Benek" Bienias)

Dziękujemy także naszemu darczyńcy, firmie Bromax http://www.bromax.pl, dzięki której gramy w nowych, czarnych strojach.