WRESZCIE ZWYCIĘSTWO, POKONUJEMY MECHANIKA II BRZEZINA

Kolejny mecz ligowy rozpoczynaliśmy w lepszych niż ostatnio nastrojach. Powrót do drużyny Tomka "Żaby" Rudnickiego i Pawła "Rechota" Rudnickiego wzmacniał nasz skład i liczyliśmy na zwycięstwo z Mechankiem II Brzezina.

Rywale postawili jednak trudne warunki, od początku próbując to spotkanie po prostu wygrać. Prezentowali niezłe umiejętności, a przede wszystkim starali się grać piłką i rozsądnie budować akcje. W 5 minucie w idealnej sytuacji znalazł się jednak nasz zawodnik, Michał "Kisiel" Ciesielski, po świetnym zagraniu Pawła "Doktora" Rudnickiego, miał przed sobą tylko bramkarza, ale strzelił nad poprzeczką. Chwilę potem piłka ląduje w naszej siatce, na szczęście, sędzia odgwizduje pozycję spaloną. W 7 minucie męskie wejście na piłkę Krzyśka Misiuny, za które otrzymuje żółtą kartkę. W szeregach gości w środku pola nieźle gra były zawodnik Ambrozji, Jakub "Szakal" Hnatkiewicz, ogólnie za dużo swobody zostawiamy przeciwnikowi w tej strefie i mamy przez to kłopoty. W 11 minucie niby-dośrodkowanie niby-strzał piłkarza Mechanika i kunsztem musi wykazać się Alek Nawrocki, odbijając futbolówkę na rzut rożny. W 22 minucie wychodzimy na prowadzenie, dwójkowa kombinacyjna akcja, w której Kisiel zagrywa piłkę do Doktora, a ten z prawej strony pola karnego dośrodkowuje ją przed bramkę, a tam już nadbiega Łukasz "Benek" Bienias i nie ma kłopotu z umieszczeniem jej w siatce. Gol dla nas zasłużony, bo jednak jesteśmy chyba trochę groźniejsi od przyjezdnych, chociaż i oni mają swoje okazje do wyrównania. Pod koniec pierwszej połowy zaczyna padać rzęsisty, zimny deszcz, który wprowadza dodatkowy element chaosu w poczynania obu drużyn, ale wynik nie zmienia się.

Drugą część meczu zaczynamy nadal przy padającym deszczu, ale już po 40 sekundach cieszymy się z prowadzenia 2-0. Znów dobra akcja, w której bierze udział Kisiel, szybkie wejście prawym skrzydłem, zagranie po ziemi w pole karne, piłkę odbija obrońca, a tuż za linią szesnastki dopada do niej Doktor i mocnym, precyzyjnym strzałem umieszcza ją w siatce. Niestety, potem z każdą minutą to goście prezentują się lepiej. Na placu gry pojawiają się kolejni dwaj zawodnicy z przeszłością w Ambrozji, Konrad "Kondziu" Chojnicki oraz Kamil Warchoł i sieją zagrożenie pod naszą bramką. Nieco zbyt głęboko się cofamy, zapominając o skracaniu pola i dopuszczamy rywali do rozgrywania piłki w zbyt bliskiej odległości od naszego pola karnego. W 67 minucie Benka zmienia Mateusz "Agrest" Giermek, a w 72 minucie Rechota - Łukasz "Ostoj" Ostojski. w 75 minucie kontra Mechanika lewą stroną, zagranie w naszą szesnastkę, zawodnik gości tylko w zasadzie dostawia nogę i jest już tylko 2-1. Zaspała cała drużyna, ale największe pretensje można mieć do Ostoja, który nie wrócił do końca za swoim zawodnikiem. Przeciwnicy stawiają już wszystko na jedną kartę i wywierają ciągłą presję na Ambrozji. Zagotowany Ostoj nie chce pomóc drużynie, w efekcie czego w 85 minucie zostaje zmieniony przez Marcela Kęskę. W 90 minucie trener Andrzej Ignasiak wpuszcza na boisko jeszcze Kacpra Książka za Sebastiana Pacygę, by zyskać trochę czasu. W doliczonym czasie gry faulujemy gracza z Brzeziny tuż przed polem karnym i sędzia zarządza rzut wolny. W szesnastce stoją wszyscy zawodnicy obu zespołów (łącznie z bramkarzem gości), dośrodkowanie, ogromne zamieszanie i piłka ląduje w siatce. Radość piłkarzy Mechanika nie trwa jednak długo, ponieważ sędzia asystent podnosi chorągiewkę sygnalizując pozycję spaloną. Radość zamienia się we wściekłośc i stek pretensji do arbitra, który musi rozdać kilka żółtych kartek, żeby ostudzić emocje. Obiektywnie trzeba przyznać, że jeśli spalony był, to chyba minimalny i trudno się dziwić pretensjom ze strony gości. Końcowy gwizdek przyjmujemy z ulgą.

Cieszy zwycięstwo i zdobyte 3 punkty, ale martwi ciągle jakość gry, brakuje stabilizacji i ten mecz pokazał, że nadal największe problemy sprawiamy sobie sami własną postawą, a nie tym, co prezentuje przeciwnik. Po zakończeniu spotkania drużyna uczciła urodziny Damiana "Brzózki" Brzozowskiego, który pofrunął kilka razy do góry :--) Wszystkiego Najlepszego Brzózka !

Ambrozja Bogdaszowice - Mechanik II Brzezina 2-1 (1-0)

1-0 Łukasz "Benek" Bienias 22', 2-0 Paweł "Doktor" Rudnicki 46', 2-1 75'

Żółte kartki: Krzysztof Misiuna 7'

13 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski, 25 Marcin "Kuniu" Kunecki, 17 Łukasz "Gruby" Misiuna, 10 Tomasz "Żaba" Rudnicki - 92 Michał "Kisiel" Ciesielski, 4 Krzysztof Misiuna, 11 Paweł "Doktor" Rudnicki, 94 Paweł "Rechot" Rudnicki (72' 8 Łukasz "Ostoj" Ostojski (85' 19 Marcel Kęska) - 71 Sebastian Pacyga (90' 83 Kacper Książek), 9 Łukasz "Benek" Bienias (67' 23 Mateusz "Agrest" Giermek)

13 Alek Nawrocki - 7 Damian "Brzózka" Brzozowski, 25 Marcin "Kuniu" Kunecki, 17 Łukasz "Gruby" Misiuna, 98 Kacper "Stiffo" Kubicki (46' 94 Marcel Kęska) - 92 Michał "Kisiel" Ciesielski, 10 Krzysztof Misiuna, 11 Paweł "Doktor" Rudnicki, 4 Jarosław "Jaro" Bąk (55' 23 Mateusz "Agrest" Giermek), 71 Łukasz "Ostoj" Ostojski - 9 Łukasz "Benek" Bienias (http://ksambrozja.futbolowo.pl)