REMIS Z POLONIĄ BIELANY WR. NA ZAKOŃCZENIE SEZONU

Ostatni mecz ligowy sezonu 2018/2019 Ambrozja Bogdaszowice rozegrała na wyjeździe z Polonią Bielany Wrocławskie. Goście na arenę tego spotkania wyznaczyli boisko w Solnej, ponieważ ich stadion jest w renowacji. Dla nas był to pożegnalny występ, ponieważ za tydzień Ambrozja pauzuje, stąd trener Tomasz August przed rozpoczęciem pojedynku przypomniał starą maksymę, że „jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz”, ale, jak to zazwyczaj z Polonią bywa, postawili trudne warunki, a my, mimo długich fragmentów dobrej gry, nie potrafiliśmy zdobyć bramki.

Zaczęliśmy od ataków, już w 5 minucie niezła akcja Jarka „Jaro” Bąka, zagranie w tempo do Pawła „Doktora” Rudnickiego, ale ten strzela tylko w boczną siatkę. Chwilę potem z dystansu uderza Jarek „Bako” Matkowski, piłka przechodzi niewiele ponad poprzeczką. W 10 minucie Jaro próbuje sprytnym lobem spod linii końcowej zaskoczyć bramkarza, ale golkiper zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny. W 16 minucie ponownie Jaro w roli głównej, rzut wolny z 18 metrów, ładny techniczny strzał i bramkarz z trudem odbija piłkę nad poprzeczką. W 17 minucie strzela Tomek „Mucha” Musiatowicz, a golkiper Polonii znów przenosi futbolówkę nad bramką. W 34 minucie Paweł „Rechot” Rudnicki znalazł się w dogodnej sytuacji po podaniu Muchy, trafia jednak prosto w bramkarza. Polonia oczywiście, nie pozostaje całkiem bierna na boisku, próbuje kontrować, gra dość ostro, sędzia dopuszcza się niepotrzebnych pomyłek w obie strony, co podnosi tylko temperaturę meczu. W 42 minucie żółtą kartką zostaje ukarany Tomek „Żaba” Rudnicki.

Drugą połowę rozpoczynamy od chaosu, w 50 minucie żółtą kartkę otrzymuje Krzysiek Misiuna. W 52 minucie trener August decyduje się na zmiany, wchodzi Michał „Kisiel” Ciesielski w miejsce Rechota i Adi „Stańciu” Lungu za Wojtka „Wojtasa” Zembatego. Ciągle wydaje się, że to Ambrozja jest bliżej strzelenia bramki, ale brakuje skuteczności, a i obrońcy Polonii skutecznie wypychają naszych skrzydłowych pod linię końcową lub blokują dobrze piłki w polu karnym. W 65 minucie na placu gry pojawia się Mateusz „Agrest” Giermek, schodzi Jaro. W 70 minucie dość przypadkowa główka Stańciu i w zamieszaniu piłka trafia słupek, dobitki jednak z naszej strony nie ma. W 74 minucie groźna kontra gospodarzy, nasze szczęście, że ich napastnik strzelił zbyt lekko i Grzesiu Jakubów obronił to uderzenie. W 76 minucie faul Damiana „Brzózki” Brzozowskiego kończy się upomnieniem żółtą kartką. W 78 minucie jeszcze jedna próba z dystansu w wykonaniu Muchy, golkiper Polonii zbija futbolówkę na bok. W 83 minucie ostatnie zmiany w naszych szeregach – za Bako pojawia się Konrad „Liber” Libera, a za Brzózkę – Łukasz „Benek” Bienias. Ambrozja podejmuje jeszcze próby ataków, piłka często przedostaje się pod bramkę Polonii, ale klarownych sytuacji do zdobycia gola nie mamy. Gospodarze za to dostają idealny prezent w 90 minucie, po nieudanej próbie zastawienia pułapki ofsajdowej wychodzą z kontrą i w zasadzie jest akcja sam na sam z Grzesiem, który i tym razem wychodzi zwycięsko z tego pojedynku.

Spotkanie kończy się zatem podziałem punktów, co powoduje, że ostatecznie możemy spaść na 5 miejsce w tabeli. Na szersze podsumowanie sezonu przyjdzie oczywiście jeszcze czas, tym bardziej, że żegnamy się także z dotychczasowym szkoleniowcem Tomaszem Augustem. Dzisiaj należą się drużynie podziękowania za walkę, zaangażowanie, chęć zdobycia 3 punktów i choć to ostatnie się nie udało, było to godne pożegnanie sezonu.

Polonia Bielany Wrocławskie – Ambrozja Bogdaszowice 0:0

1 Grzegorz Jakubów – 7 Damian „Brzózka” Brzozowski (83’ 19 Łukasz „Benek” Bienias), 6 Krzysztof „Krzychu” Misiuna, 4 Piotr „Piter” Dragon, 10 Tomasz „Żaba” Rudnicki – 11 Paweł „Doktor” Rudnicki, 83 Tomasz „Mucha” Musiatowicz, 9 Jarosław „Bako” Matkowski (83’ 71 Konrad „Liber” Libera), 17 Jarosław „Jaro” Bąk (65’ 8 Mateusz „Agrest” Giermek), 94 Paweł „Rechot” Rudnicki (52’ 92 Michał „Kisiel” Ciesielski) – 25 Wojciech „Wojtas” Zembaty (52’ 81 Adrian „Stańciu” Lungu)

Żółte kartki: 42’ Tomasz „Żaba” Rudnicki, 50’ Krzysztof Misiuna, 76’ Damian „Brzózka” Brzozowski

Dziękujemy za wsparcie:

Exact Systems S.A. (www.exactsystems.pl)

Fizjointero (www.fizjointero.com)

Opera (http://www.opera.com/pl)