ZWYCIĘSTWO Z POLONIĄ JAKSONÓW W SŁABYM STYLU

Po wielu miesiącach przerwy, Ambrozja ponownie zagrała na własnym boisku w Bogdaszowicach. Rywalem była Polonia Jaksonów, która nie przeciwstawiła nam wyrafinowanego futbolu, a jednak mecz w wykonaniu gospodarzy wyglądał słabo. Zakończył się wprawdzie zwycięstwem 3-1, ale to chyba jedyny pozytyw.

Zaczęliśmy idealnie, pierwsza akcja ofensywna, którą zainicjował Marcin „Kuniu” Kunecki puszczjąc Pawła „Doktora” Rudnickiego prawym skrzydłem, skąd poszło dośrodkowanie po ziemi w pole karne, gdzie Grzegorz „Bazik” Pawlata uprzedził bramkarza gości i objęliśmy prowadzenie. I chyba ten gol wzbudził w graczach Ambrozji fałszywe przekonanie, że dzisiaj pójdzie łatwo, tymczasem następne minuty to niemrawe ataki z naszej strony, bez konkretów, kłopoty z opanowaniem piłki na twardej murawie, niecelne podania. W 24 minucie niezbyt dobre dośrodkowanie Tomka „Muchy” Musiatowicza niespodziewanie znalazło drogę do Jarka „Bako” Matkowskiego, który głową umieścił piłkę w siatce. Po tym golu nastąpił najlepszy okres gry Ambrozji, w 33 minucie niezła akcja w trójkącie Mucha – Bako – Michał „Kisiel” Ciesielski, ale strzał tego ostatniego był za lekki, by zaskoczyć golkipera z Jaksonowa. Minutę później Bako zagrał bardzo dobrą piłkę do Pawła „Rechota” Rudnickiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale strzelił obok bramki. W 36 minucie centra Jarka „Jaro” Bąka do Bako, ale jego uderzenie jest niecelne. W 40 minucie dwójkowe rozegranie między Kisielem a Doktorem, strzał Pawła zostaje jednak odbity na róg.

Na drugą połowę w miejsce Bazika trener Tomasz August wpuścił Lucasa Zimmermanna, a zaledwie po kilku następnych minutach dokonał kolejnych 3 zmian, za Jaro wszedł Tomek „Żaba” Rudnicki, za Kunia – Łukasz „Gruby” Misiuna, a za Rechota – Konrad „Kondziu” Chojnicki. Niestety, zmiany nie dały pozytywnego impulsu, a raczej pogłębiły chaos na boisku, gra przypominała raczej bezładną podwórkową kopaninę. W 62 minucie na linii pola karnego Gruby zatrzymuje faulem jednego z rywali i sędzia dyktuje rzut wolny. Precyzyjny strzał ponad murem i Adi „Stańciu” Lungu nie daje rady go obronić, choć trzeba przyznać, że chyba mógł zachować się lepiej. Kontaktowa bramka wprowadziła dodatkową nerwowość w szeregi Ambrozji, w 65 minucie schodzi Bako, a w jego miejsce pojawia się Radek Juchno. Polonia chyba poczuła, że w tym chaosie może jej się poszczęścić i podejmowała jakieś próby ataków, choć także bezładnych. W 70 minucie znów akcja dwójkowa Kisiel – Doktor, Paweł jednak nie trafił w bramkę. W 73 minucie niezła okazja Lucasa, który pociągnął piłkę do środka, przed polem karnym rywali, ale uderzył nieznacznie obok słupka. W 83 minucie do wypuszczonej piłki pod bramkę Polonii popędził Żaba i, zdaniem sędziego, został sfaulowany w polu karnym (obiektywnie trzeba chyba jednak stwierdzić, że była to dość kontrowersyjna decyzja). Jedenastkę wykorzystał Doktor i wyszliśmy na prowadzenie 3-1. W 88 minucie jeszcze ostatnia dobra akcja gospodarzy, Lucas zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, ale Kisiel był nieco spóźniony i nie udało się trafić do siatki po właściwej stronie. W 90 minucie ostatnia zmiana, Doktora zastąpił Mateusz „Agrest” Giermek, a po 2 minutach rozległ się ostatni gwizdek sędziego.

Zapisane na konto Ambrozji 3 punkty za zwycięstwo to był cel i został osiągnięty, ale na jakość gry lepiej spuścić zasłonę milczenia i myśleć już o kolejnym spotkaniu ligowym.

Ambrozja Bogdaszowice – Polonia Jaksonów 3-1 (2-0)

1-0 Grzegorz „Bazik” Pawlata 1’, 2-0 Jarosław „Bako” Matkowski 24’, 2-1 62’, 3-1 Paweł „Doktor” Rudnicki 83’ (rzut karny)

56 Adi „Stańciu” Lungu – 25 Marcin „Kuniu” Kunecki (55’ 4 Łukasz „Gruby” Misiuna), 7 Damian „Brzózka” Brzozowski, 6 Adrian Kaczmarczyk, 17 Jarosław „Jaro” Bąk (54’ 10 Tomasz „Żaba” Rudnicki) - 92 Michał „Kisiel” Ciesielski, 83 Tomasz „Mucha” Musiatowicz, 9 Jarosław „Bako” Matkowski (65’ 19 Radosław Juchno), 11 Paweł „Doktor” Rudnicki (90’ 81 Mateusz „Agrest” Giermek), 94 Paweł „Rechot” Rudnicki (55’ 98 Konrad „Kondziu” Chojnicki) - 71 Grzegorz „Bazik” Pawlata (46’ 23 Lucas Zimmermann)