AMBROZJA LEPSZA OD SZCZEPANOWA

Na mecz ze Zjednoczonymi Szczepanów dotarłem dopiero w 38 minucie i pierwsze, co zauważyłem, to zmianę bramkarza w Ambrozji, w gustownym fioletowym stroju bronił naszej bramki bowiem nominalny napastnik Adi „Stańciu” Lungu, a ledwo zdążyłem zająć miejsce na trybunie, gospodarze zdobyli wyrównującego gola. Jeden z graczy Szczepanowa przedarł się lewą stroną w pole karne gości, obrońcy niezbyt skwapliwie zabierali się do wybicia mu piłki, więc zdołał on podać ją do środka, a stamtąd padł strzał w róg i było 1:1. Wcześniej, około 30 minuty prowadzenie Ambrozji dał niezawodny Paweł „Doktor” Rudnicki, który oddał strzał zza pola karnego po akcji Tomka „Muchy” Musiatowicza. Do końca pierwszej połowy spotkania wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą część meczu nie wyszli już Jakub „Szakal” Hnatkiewicz oraz Kacper „Towar” Towarnicki, a zastąpili ich Paweł „Rechot” Rudnicki i Damian „Brzózka” Brzozowski. Już po paru minutach zorientowałem się, że pojedynek ze Zjednoczonymi należy do gatunku, które się kiepsko ogląda. Rywale byli słabsi od nas w każdym aspekcie gry i to powodowało pewne lenistwo w naszych poczynaniach. Niedokładnie zagrywane piłki, niedostateczna asekuracja, sporo nieporozumień, chyba nasi zawodnicy byli przekonani, że mecz sam się wygra, bo i gospodarze popełniali mnóstwo błędów. W dodatku boisko należało do tych krótszych i węższych, co dodatkowo zmniejszyło kreatywność Ambrozji. W 48 minucie Tomek „Żaba” Rudnicki uderzył z rzutu wolnego, ale prosto w bramkarza, który nie dał się zaskoczyć. W 52 minucie wyszliśmy na prowadzenie 2:1, prezent od jednego z obrońców Szczepanowa dostał Kuba „Łobuz” Łabuz, który po otrzymaniu podania od defensora naszych rywali ruszył po prostu z piłką na bramkę i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce. Po rozpoczęciu gry od środka boiska akcję skonstruowali Zjednoczeni i zakończyli ją strzałem, ale bramkarskimi umiejętnościami wykazał się Adi. W 54 minucie kolejny błąd Zjednoczonych, Doktor nie najlepiej podał do Rechota, ale obrońca gospodarzy nieoczekiwanie przepuścił tę piłkę, więc Rechot nie omieszkał wykorzystać okazji i strzelił w róg podwyższając wynik na 3:1. Zdegustowani kibice Szczepanowa gorzko komentowali postawę swoich piłkarzy. Po golu trener Tomasz August dokonuje kolejnej zmiany, za Muszkę wprowadza Łukasza „Benka” Bieniasa. W 57 i 61 minucie Konrad „Kondziu” Chojnicki mógł zdobyć kolejne bramki dla Ambrozji, ale najpierw wychodząc sam na sam z bramkarzem nieoczekiwanie zawrócił do skrzydła, a potem jego strzał obronił golkiper gospodarzy. W 62 i 63 minucie kolejne uderzenia, Kuby oraz Benka, ale bramkarz ratuje Zjednoczonych. W 69 minucie Kubę Łabuza zastępuje Krzysiek Pawłowski. W 72 minucie dopina swego Kondziu, idealnie wypuszczony podaniem przez Doktora, będąc sam przed bramkarzem nie dał mu już szans. 4:1 dla nas i dosłownie w następnej akcji identyczne zagranie Doktora do Kondzia i kiedy wszystkim z trybun wydawało się, że będzie kolejny gol, Kondziu zdecydował się jednak oddać piłkę na środek pola karnego i nici z podwyższenia wyniku. W 74 minucie schodzi z placu gry Michał „Kisiel” Ciesielski, a zastępuje go Mateusz „Agrest” Giermek. W 77 i 79 minucie dwa strzały z dystansu oddaje Żaba, najpierw obok bramki, potem broni golkiper Szczepanowa. W 80 minucie jeszcze próbował zaskoczyć rywali uderzeniem Kondziu, ale niecelnie. Do końca spotkania w zasadzie już nic interesującego się nie wydarzyło, gospodarze ani nie wykazywali zbytniej chęci do zmiany rezultatu, ani też nie mieli na to pomysłu i umiejętności.

Zwycięstwo i 3 punkty oczywiście są ważne i naszym piłkarzom należą się podziękowania. Chciałoby się, żeby mniej było tych mankamentów w grze, szczególnie, gdy przeciwnik nie stawia wysokich wymagań, ale może tym trudniej o to w takich meczach. Liczymy, że w następnej kolejce będzie zwycięstwo w jeszcze lepszym stylu.

Zjednoczeni Szczepanów – Ambrozja Bogdaszowice 1:4 (1:1)

0-1 Paweł "Doktor" Rudnicki 30', 1-2 Jakub "Łobuz" Łabuz 52', 1-3 Paweł "Rechot" Rudnicki 54', 1-4 Konrad "Kondziu" Chojnicki 72'

31 Adrian „Stańciu” Lungu – 71 Jakub „Szakal” Hnatkiewicz (46’ 7 Damian „Brzózka” Brzozowski), 25 Mateusz „Mati” Bartczak, 4 Piotr „Piter” Dragon (35’ 6 Łukasz „Gruby” Misiuna), 10 Tomasz „Żaba” Rudnicki – 83 Tomasz „Muszka” Musiatowicz (54’ 8 Łukasz „Benek” Bienias), 11 Paweł „Doktor” Rudnicki, 92 Michał „Kisiel” Ciesielski (74’ 81 Mateusz „Agrest” Giermek) – 14 Kacper „Towar” Towarnicki (46’ 94 Paweł „Rechot” Rudnicki), 98 Konrad „Kondziu” Chojnicki - 9 Jakub „Łobuz” Łabuz (69’ 17 Krzysztof „Krzychu” Pawłowski)