DRUŻYNA W KRYZYSIE - PRZEGRYWAMY Z POLONIĄ JASZOWICE

Kryzys w szeregach Ambrozji Bogdaszowice trwa, czego potwierdzeniem był mecz na własnym boisku przeciwko Polonii Jaszowice. Rywal zdobył komplet punktów, pokonując nasz zespół 3:1.

Od początku było nerwowo, szczególnie na naszej lewej stronie, gdzie ani Piotrek „Piter” Dragon w obronie, ani Konrad „Kondziu” Chojnicki na skrzydle, nie byli w dobrej dyspozycji. W 6 minucie podanie z głębi pola na prawą flankę, Piotrek niefortunnie interweniuje główką, przedłużając piłkę do napastnika Polonii, który popędził z nią na bramkę. Pierwszy strzał Dawid Pałasz jeszcze sparował, ale wobec dobitki był już bezradny. Utrata gola z pewnością zaskoczyła Ambrozję, ale drużyna próbowała wykorzystać swoje atuty. W 18 minucie Paweł „Doktor” Rudnicki zagrywa futbolówkę w pole karne gości do Radka Juchno, który obraca się z nią i po ziemi strzela w róg bramki przeciwnika. Wyrównujemy stan meczu na 1-1 i wydaje się, że kwestią czasu jest strzelenia kolejnych goli dla gospodarzy. Niestety, mimo pewnej optycznej przewagi, nie potrafimy zagrać dobrej zespołowej akcji, jest dużo niedokładności, nieporozumień, widoczny gołym okiem brak „chemii” na boisku. Parę stworzonych sytuacji bramkowych nie zostało wykorzystanych, uczciwie trzeba przyznać, że Polonia także próbowała groźnie kontrować. Nie pomogła zmiana ustawienia, w 58 minucie trener Tomasz August wpuszcza na plac gry Michała „Kisiela” Ciesielskiego, Grześka „Bazika” Pawlatę i Łukasza „Benka” Bieniasa, ściągając Tomka „Muchę” Musiatowicza, Radka Juchno i Adriana „Stańciu” Lungu, przechodzimy na ustawienie z 2 napastnikami, ale i to nie pomaga. I, jak to często bywa, my nie wykorzystując własnych sytuacji nadziewamy się na kontrataki gości, w 74 minucie napastnik Polonii wychodzi sam na sam z naszym golkiperem i tracimy bramkę. W 85 minucie ostatnia zmiana w naszych szeregach, za Piotrka Dragona pojawia się Wojtek „Wojtas” Zembaty, a w 89 minucie rywale dobijają nas trzecim golem.

Czy zasłużyliśmy na porażkę ? Oceniając samą grę, być może nie, ale nie potrafiliśmy pokazać dziś żadnych konkretów. Drużyna na boisku nie była jednością, jakaś taka przygaszona, chyba bez wiary w to, że sprawy mogą się potoczyć lepiej. Gratulacje dla rywali, którzy wykorzystali swoją szansę.

Ambrozja Bogdaszowice – Polonia Jaszowice 1-3 (1-1)

0-1 6’, 1-1 Radosław Juchno 18’, 1-2 74’, 1-3 89’

1 Dawid Pałasz – 25 Marcin „Kuniu” Kunecki, 7 Damian „Brzózka” Brzozowski, 10 Krzysztof „Krzychu” Misiuna, 4 Piotr „Piter” Dragon (85’ 17 Wojciech „Wojtas” Zembaty) – 11 Paweł „Doktor” Rudnicki, 83 Tomasz „Mucha” Musiatowicz (58’ 92 Michał „Kisiel” Ciesielski), 19 Radosław Juchno (58’ 71 Grzegorz „Bazik” Pawlata), 9 Jarosław „Bako” Matkowski, 98 Konrad „Kondziu” Chojnicki – 81 Adrian „Stańciu” Lungu (58’ 6 Łukasz „Benek” Bienias)

Żółta kartka: 79’ Łukasz „Benek” Bienias