PRZEDSTAWIAMY NOWEGO GRACZA AMBROZJI - MACIEJ ŁOSKOT

Jednym z nowych graczy, który pojawił się w zespole Ambrozji Bogdaszowice, jest 19-letni napastnik Maciej Łoskot. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Smolcu, potem miał krótki epizod w Pumie Pietrzykowice, skąd trafił na prawie 4 lata do grup młodzieżowych Śląska Wrocław. Poważna kontuzja kości piszczelowej wyhamowała jego karierę w barwach WKS i, po dłuższej przerwie, powrócił do uprawiania futbolu w Sokole Smolec. W sezonie 2017/2018 w ekipie juniorów starszych smoleckiej drużyny Maciek strzelił 42 bramki, a w drużynie seniorów 14 goli. Oddajmy głos samemu bohaterowi artykułu: „Jestem wypożyczony do Ambrozji Bogdaszowice, ale mam nadzieję związać się z tym klubem na dłużej. Liczę na to, że w nadchodzącym sezonie będziemy walczyć o awans do ligi okręgowej, a rywalizacja na pewno będzie trudna i ciekawa. Chciałbym zadomowić się w pierwszym składzie drużyny i pomagać jej, strzelając sporo bramek”. Maciek kibicuje tylko i wyłącznie FC Barcelonie, a jego pokój okraszony jest katalońskimi barwami i logo klubu na jednej ze ścian. Stara się podpatrywać grę Luisa Suareza, by czerpać z tego naukę dla swoich poczynań na boisku, ceni także genialne umiejętności Leo Messiego oraz jest fanem talentu Kyliana Mbappe.

W rozegranych do tej pory meczach sparingowych Ambrozji Maciek pokazał się z niezłej strony jako bardzo waleczny zawodnik, trudny do upilnowania przez obrońców, zdobył także piękną bramkę w spotkaniu z Mechanikiem Brzezina. Zarówno trener Tomasz August, jak i kibice z Bogdaszowic, mają nadzieję, że Maciek będzie cennym wzmocnieniem zespołu i będzie rozwijał swój talent z korzyścią dla siebie i dla klubu. Trzymamy za to wszyscy kciuki, Maćku.